آنتراسیت

آنتراسیت

کربن با پایه گیاهی ( پوسته نارگیل ) یا آنتراسیت در تصفیه آب استفاده میشود. کربن ریزتر با سطح ناهموارتر با سوراخهای بیشتر، سطح جذبی و کیفیت بیشتری دارد که معمولا کربن های پوسته نارگیل به علت پایه طبیعی و همچنین ضریب جذب بسیار بالا و طعم و بوی مطلوب آب خروجی و قدرت بالا در حذف برخی آلاینده های مشکوک به ایجاد سرطان در افراد، بیشتر در صنعت تصفیه آب استفاده میگردند .

آنتراسیت Anthracite ، حدود 75 الی 85 درصد کربن دارد که این میزان بیشترین مقدار کربن ممکن است. این ماده سیاه و براق کمترین مقدار آب و مواد فرار را نیز داراست. آنتراسیت در تصفیه آب و فاضلاب ، کارایی متوسطی داشته و از بین دو ماده سیلیس و کربن اکتیو (زغال فعال) بالاتر از کربن اکتیو و پایینتر از سیلیس قرار می گیرد. سیلیس یک ماده معدنی خالص و کربن اکتیو یک محصول گیاهی فراوری شده است و آنتراسیت زغال طبیعی است، یک کانی که از زمین و معادن استخراج شده و پس از خرد شدن، شسته شده و قابل استفاده می باشد. آنتراسیت ناخالصی هایی چون آهن، فلزات سنگین، مواد آلی و چربی و روغن راازآب جدا می کند و یا تا جای ممکن آنرا کاهش می دهد . 

آنتراسیت عموما به همراه سیلیس و گارنت (Garnet) در فیلترهای دو یا چند بستره استفاده می شود. فیلترهای دو یا چند بستره شبیه فیلترهای شنی تحت فشار است ولی در دانه بندی و شستشوی معکوس روش خاص خود را دارد. از آنتراسیت به جز تصفیه آب در نیروگاههاو فولادسازی نیزاستفاده می شود.

آنتراسیت
    سبد خرید