تصفیه فاضلاب صنایع نفت و گاز

تصفیه فاضلاب پالایشگاه

تصفیه فاضلاب صنایع نفت و گاز دارای عملیات پیچیده ای است که بسته به اندازه و سایز پالایشگاه و محصولات آن متفاوت است.

در سالهاي اخير رشد صنايع نفت و گاز در كشور موجب افزايش توليد پساب اين صنايع شده است که حاوي تركيبات متعدد سمی و خطرناک برای محيط زيست است. از آنجا که مجموعه عمران سالار سما، با عظمی راسخ با شعار “به طبیعت احترام بگذاریم” در راستای مسئولیت اجتماعی خود تصفيه موثر اين پساب ها را برای کاهش آسیب به طبیعت در دستور کار خود قرار داده است، لذا با به كارگيري روش هاي كارآمد به منظور تصفيه فاضلاب صنایع نفت و گاز سعی در اجرای پروژه های این صنعت با بالاترین کیفیت را داراست.

استاندارد های مورد تایید سازمان محیط زیست کشور برای پساب تصفیه شده خروجی از این صنعت نیز در جدول ذیل آمده است.

موادآلوده کننده

 

تخليه به آبهاي سطحي

mg/I

تخليه به چاه جاذب

mg/I

مصارف كشاورزي و آبياري

mg/I

COD

60 (لحظه اي 100)

60 (لحظه اي 100)

200

TSS

40 (لحظه اي 60)

200

PH

5/8-5/6

9-5

6-8/5

كدروت(واحد كدورت)

50

50

رنگ( واحد رنگ)

75

75

75

همانطور که دیده می شود، کیفیت فاضلاب خروجی با استانداردها فاصله زیادی دارد. جهت رسیدن به استانداردهای مورد نظر بایستی فرآیند های مناسبی را برای تصفیه فاضلاب صنایع نفتی انتخاب نمود.

تصفیه آب پالایشگاه

شبکه آب در یک پالایشگاه، به اندازه ی فرآیند های پالایشگاه منحصر به فرد است.تصفیه آب، در یک پالایشگاه نفتی بخش بزرگی از آب مصرفی می تواند به طور مستمر در پالایشگاه بازیافت شود و مورد استفاده مجدد قرار گیرد. تلفات بخار و تبخیر برج خنک کننده و رانش جریان آهسته خساراتی به اتمسفر وارد می کند، همچنین مقدار کمتری از آب ممکن است در محصولات بماند. فرآیند های اصلی نیاز به ترکیب مداوم آب (از قبیل سیستم های مولد بخار و یا سیستم های آب خنک کننده) برای بهره برداری دارند.

شرکت عمران سالار سما با روش های نوین جهانی در فیلتراسیون آب صنایع نفت و پتروشیمی به نوآوری در مهندسی، ساخت و اجرای این تصفیه خانه ها رسیده است

    سبد خرید